kontakt@studiourodyam.pl
salon +48 77 441 18 92
szkolenia: +48 536 334 146

salon +48 77 441 18 92

szkolenia +48 536 334 146

studiourodyam@wp.pl

salon +48 77 441 18 92

szkolenia: +48 536 334 146

Dlaczego ten sam pigment, który wprowadzimy podczas zbiegu makijażu permanentnego, na każdej z nas będzie wyglądał inaczej i dlaczego w skali czasu jego barwa się zmienia?

Skóra to największy organ. Składa się z 3 warstw: naskórka, skóry właściwej i tkani tłuszczowej. Jej budowa oraz zachodzące w niej procesy mają duży wpływ na wygląd i trwałość makijażu permanentnego.

Kolor skóry jest wypadkową kilku pigmentów w niej zawartych : melaniny ( barwnik skóry produkowany w komórkach- melanocytach), hemoglobiny ( zawarta w naczyniach krwionośnych), włókien kolagenowych ( włókna będące „rusztowaniem” naszej skóry o żółtym zabarwieniu) oraz karotenu ( zlokalizowany w tkance tłuszczowej oraz warstwie rogowej naskórka- nadaje pomarańczowy kolor). Ilość oraz barwa poszczególnych pigmentów, a co za tym idzie kolor naszej skóry jest uwarunkowany genetycznie oraz zależy od wielu czynników związanych z naszym życiem, jego trybem oraz dbaniem o skórę.

Należy pamiętać, że pigment wprowadzany jest w powierzchowne warstwy naskórka a nie osiada na nim. Co za tym idzie pigment, który wprowadzamy podczas zabiegu miesza się z pigmentem naszej skóry, która jest filtrem dla barwy naszego makijażu permanentnego.

BARWA SKÓRY + WPROWADZANY PIGMENT = KOLOR KOŃCOWY MAKIJAZU PERMANENTNEGO

Należy przy tym pamiętać, że nie każdy pigment będzie dobrze wyglądał po wygojeniu na naszej skórze i należy zaufać wiedzy i doświadczeniu linergistki. Ale czy to oznacza, że po odpowiednim doborze pigmentu mamy gwarancje na to, że nasz makijaż permanentny będzie zawsze miał piękny kolor?

Dzisiejszy makijaż permanentny znacznie różni się od tego wykonywanego kilka lat temu. Podążając za trendami i pragnieniem klientek o uzyskaniu naturalnie wyglądającego makijażu permanentnego a nie „więziennego tatuażu”, linergistki wyszły naprzeciw stwarzając nowe techniki pigmentacji. Zamierzony efekt wiąże się jednak z koniecznością częstszych wizyt mających na celu odświeżenie makijażu permanentnego. W zależności od techniki i części poddanej pigmentacji, proces wyłuszczania się pigmentu przebiega szybciej bądź wolniej. Trwałość makijażu permanentnego jest zależna także od wielu innych czynników, m.in.:
• rodzaju cery
• sposobu pielęgnacji (henna, kwasy, peelingi mogą przyspieszyć wypłukiwanie pigmentu)
• immunologia skóry
• hormony
• choroby i zażywane leki
• i wiele innych

Jeśli wiemy już, że istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na czas wyłuszczania pigmentu to pytanie co się z nim dzieje? O ile sprawa pigmentu na ustach oraz oczach jest trochę mniej skomplikowana ze względu na barwę pigmentu, który wprowadzamy oraz budowę skóry- m.in. brak gruczołów łojowych. To makijaż permanentny brwi jest bardziej nieoczywisty.

Podstawową każdego pigmentu jest barwa yellow, cyan oraz magenta. Natomiast kolor brązowy ( a odcieni brązu mamy dużo……od jaśniejszych, ciemniejszych, cieplejszych po chłodniejsze ) jest niczym innym jak połączeniem barw podstawowych z barwami pochodnymi w różnej skali. Należy także pamiętać o budowie i wielkości cząsteczki każdego koloru- każdy kolor składa się z cząsteczek o różnej wielkości, a im mniejsza cząsteczka, tym szybciej zostanie wydalona, wyłuszczona ze skóry. Nie oznacza to nic innego jak to, że barwa czarna, brązowa, które mają najmniejszą cząsteczkę, będą najszybciej wyłuszczać się ze skóry. Więc jak będzie wyglądać nasz kolor gdy brąz będzie wynikał z połączenia barwy czarnej z pomarańczową? Pigment schodzić będzie do koloru podstawowego a mającego największe cząsteczki- czerwonego oraz żółtego, w zależności od proporcji dając nam kolor mniej lub bardziej łososiowy, pomarańczowy czy czerwony. W sytuacji gdy wybieramy pigmenty ciemniejsze, chłodniejsze, w których przeważa barwa niebieska, pigment może ukazywać nam wiele odcieni szarości przez, które będzie przenikać właśnie ta barwa. Jest to naturalny proces , który pojawia się nawet przy użyciu najlepszych jakościowo barwników dostępnych na rynku. Pamiętajmy jednak, że przy dużym doświadczeniu linergistki oraz odpowiedniej pielęgnacji naszego makijażu permanentnego możemy proces ten zmniejszyć oraz spowolnić. Jednak zależne jest to również od czynników, które opisałam już wcześniej.

Proces ten nie musi ukazać się więc u każdej osoby, która zdecyduje się na makijaż permanentny. Zaleca się odświeżenie pigmentacji raz do roku aby uniknąć odbarwienia naszego pigmentu i przywrócić mu piękny kolor. Jest również wiele zabiegów, które przy odpowiedniej technice wcześniejszej pigmentacji pozwalają po pierwszej sesji wrócić do neutralnego koloru. Większość linergistek , dbających o piękny wygląd klientek wykonuje takie zabiegi gratis przed odświeżeniem makijażu permanentnego.

Pamiętajcie, że na wygląd makijażu permanentnego ma wpływ wiele czynników. Przy odpowiedniej pielęgnacji klientki oraz stałym kontakcie z linergistką, możesz cieszyć się jego pięknym wyglądem przez cały czas ????